Magnetoterapia

Polega  poddaniu określonego rejonu ciała zwierzęcia działaniu pola magnetycznego. Jest ono emitowane przez dysk, który przykładamy do ciała pacjenta. Pole magnetyczne nie wywołuje żadnych odczuć a jego lecznicze działanie polega na redukcji stanów zapalnych, bólu i obrzęku, a przede wszystkim przyspieszeniu gojenia tkanek (m.in. zrostu kości).
Przeciwwskazania:

średni czas jednego zabiegu:
od 20 do 30 min

średnia częstotliwość zabiegów:
codziennie lub co drugi dzień, od 10 do 15 zabiegów

 

Laseroterapia

Wiązka promieniowania laserowego przyspiesza regenerację uszkodzeń (w tym kości) oraz gojenie się ran, zmniejsza również stan zapalny (np. stawów), a także działa przeciwbólowo. Zabieg jest bezbolesny i polega na przyłożeniu do skóry zwierzęcia głowicy emitującej wiązkę laserową.

średni czas jednego zabiegu:
od kilkunastu sekund do 20 min

średnia częstotliwość zabiegów:
co dwa lub trzy dni w serii około dziesięciu zabiegów

 

Terapia ultradźwiękami

Wykorzystuje się w niej fale dźwiękowe aplikowane za pomocą głowicy ultradźwiękowej nad miejscem wymagającym leczenia. Ich zastosowanie pomoże zlikwidować zwapnienie tkanek, zmniejszy ich napięcie i rozluźni je, ograniczy stan zapalny, obrzęk i ból, wspomoże proces gojenia chrząstki i kości. W miejscu zabiegu może być odczuwane ciepło.

średni czas jednego zabiegu: 
od 5 do 10 min

średnia częstotliwość zabiegów:
codziennie lub co drugi dzień w serii około dziesięciu zabiegów.
Serię można powtórzyć po 3 tygodniach

 

Kinezyterapia

Kinezyterapia to leczenie ruchem. Pacjent może z pomocą opiekuna lub moją wykonywać ćwiczenia bierne, lub aktywnie ćwiczyć , również z przyrządami takimi jak piłki.
W ten sposób wzmacniane są mięśnie, wspomagany jest proces odżywiania i odbudowy tkanek.

Średni czas jednego zabiegu:
od kilku/kilkunastu do kilkudziesięciu minut

Średnia częstotliwość zabiegów:
w zależności od potrzeb rehabilitacyjnych (najczęściej w serii – codziennie)

 

Masaż

O rodzaju i sposobie wykonania zabiegu decydują potrzeby pacjenta. Działanie masażu zależy od zastosowanych technik, a efektem jest zwiększenie lub zmniejszenie napięcia mięśniowego, rozluźnienie tkanek, redukcja obrzęków, pobudzenie przemiany materii, uśmierzenie bólu, usprawnienie czucia, a także przygotowanie organizmu zwierzęcia do wysiłku lub jego relaksacja. 

średni czas jednego zabiegu: 
od kilku minut do godziny

średnia częstotliwość zabiegów: 
zależnie od potrzeb